Nowoczesna architektura nieustannie się rozwija, proponując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Kiedy jednak budujemy dom, pewna kwestia jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na których dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Głównym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim ochrona podziemnych elementów budynku. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom znajduje się na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Kiedy jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, lecz pod warstwą nieprzepuszczalnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Zalety, które oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wyliczać w nieskończoność. Wydaje się jednak, że często jest to omijana sprawa podczas planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, ponieważ jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilność. W związku z tym należy zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, jeśli grunt choć odrobinę tego oczekuje. 
Interesuje Cię temat budowy domu? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin