Szeroki wybór

Niezwykle istotną kwestią w trakcie urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do poszczególnych pokoi. Rodzajów jest bardzo dużo, począwszy od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Co bardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają tradycyjne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zwykle jest się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i plusów obu rozwiązań, trzeba położyć duży nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi nogami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym bardzo wytrzymałym. Cena paneli może być trochę bardziej optymalna, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt przyjemnej akustyki oraz faktu, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto zatem podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup oraz wymagań odnośnie wyglądu oraz trwałości. Trzeba także pamiętać, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym ma się znaleźć.