Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością z powodu wielu zalet. Świetnie zastępują zwykłe rolety. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się realizacją plis okiennych. Niemniej, aby wybrać najlepsze żaluzje plisowane, powinno się wziąć pod uwagę kilka głównych czynników. Jak tak właściwie działają rolety plisowane? O czym zdecydowanie powinno się o nich wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak wybrać dobre rolety plisowane?

Czym dokładnie są plisy okienne?

Plisy inaczej nazywane są również roletami plisowanymi. Ich zadaniem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki rozkładanemu materiałowi. Roletę można zwijać za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje mogą być wykonane z różnych materiałów – zwykle wykorzystywane są różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak choćby poliester. 

Inwazyjny oraz nieinwazyjny montaż żaluzji plisowanych

Rolety można zamontować na dwa sposoby – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Pierwszy z nich wymaga wywiercenia dziur w ramie okna. Plisy sprawdzą się bez względu na typ okna, a dodatkowo nie będą one blokować możliwości otworzenia go na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Wiele osób wybiera go, ponieważ nie ma potrzeby wiercenia w listwach. Montaż jest możliwy dzięki odpowiednim zaczepom umieszczanych na ramie okna. Zaciski będą zdecydowanie tańszym wyjściem, niemniej powinno się pamiętać, że są delikatniejsze. 

Typy plis okiennych

W sklepach dostępne są różne rodzaje żaluzji plisowanych. Zwykle kupowane są klasyczne rolety przystosowane do zwykłych ram. Innym wyjściem są plisy okienne, które sprawdzą się w oknach dachowych. Ponadto żaluzje mogą być dostosowane do nietypowych okien – sprawdzają się na przykład do ram ram skośnych i okrągłych. 

Plisy okienne – dlaczego warto na nie zdecydować

Dzięki żaluzjom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do klasycznych żaluzji możliwe jest zakrycie wybranej częściokna – przykładowo tylko połowę. Kolejną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje są lekkie, solidne oraz estetyczne, dzięki temu sprawdzają się w większości wnętrz. Można je dopasować do wystroju, ponieważ na rynku dostępne są warianty w różnych kolorach i wzorach. Dużo osób wybiera termoizolacyjne rolety plisowane – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem wnętrze się nie nagrzewa.

Jak znaleźć odpowiednie rolety plisowane?

Wybranie dobrych żaluzji plisowanych nie jest trudne, trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Po pierwsze należy dopasować je do kształtu i wielkości okna. Podczas wybierania nie należy pominąć także tkaniny, której zostały zrobione plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami należy dopasować kolor oraz wzór.
Przy wybieraniu najlepszych rolet plisowanych koniecznie dobrze jest zwrócić uwagę na firmę, gdyż to właśnie ona gwarantuje wysoką jakość artykułów. Wiele osób decyduje się na markę Piogal – plisy w Warszawie. Marka jest rzetelna oraz godna zaufania, a także można spodziewać się szybkiej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL  – plisy w Warszawie przemawia przede wszystkim duże doświadczenie, ale również wiele dobrych opinii.