Podczas urządzania salonu czasami trudno jest wybrać odpowiednie meble. Szczególnie że na rynku dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale też materiały. Wciąż jednak wysoką popularnością cieszą się meble z metalu. Chociaż kojarzone są one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to sprawdzą się w każdej pomieszczeń, a dodatkowo są niezwykle funkcjonalne. Z jakiego powodu opłaca się zdecydować się na metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Meble metalowe – podstawowe zalety?

Metalowe meble mają wiele zalet, z tego powodu warto wybrać je do swojego salonu.

  • Metalowe meble charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał rzadko ulega uszkodzeniu – zakup mebli z metalu będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Metalowe meble są wygodne do czyszczenia. Utrzymanie materiału w czystości i utrzymanie odpowiedniej higieny nie jest trudne. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak choćby impregnacja.
  • Metal sprawdza się w rozmaitych wnętrzach. Meble z metalu można łączyć z wieloma materiałami oraz są uniwersalne.
  • Metalowe meble spotykane są w rozmaitych kolorach. Metalowe meble nie ograniczają się do jednej barwy – w sklepach można znaleźć czarne, białe czy kolorowe opcje.

stół z metalowymi nogami

Wystrój wnętrz – do jakich stylów wykorzystuje się metal?

Meble z metalu nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność mogą być stosowane w każdym wnętrzu – podstawą jest oryginalność projektanta. Zwykle jednak wykorzystywane są w prostych i uporządkowanych stylach.

  • Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Nieskomplikowane metalowe powierzchnie doskonale sprawdzą się więc w nowoczesnym wnętrzu. Dużym atutem będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Styl minimalistyczny wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Nie ma miejsca na żadne zbędne dodatki, a każdy przedmiot czy mebel powinien mieć swoją funkcję. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina trochę swoim klimatem fabryki. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, gdyż są niepowtarzalne i proste.

Z jakimi tworzywami współgra metal?

Meble wykonane z metalu zazwyczaj charakteryzuje prostota. Metal będzie się estetycznie prezentował zestawiony z naturalnym drewnem – mowa tu zwłaszcza o gatunkach takich, jak akacja czy dąb. Lekkości doda konstrukcji również szkło, dlatego warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.