Dla każdego rodzica istotny jest tak samo rozwój malucha oraz jego szczęścia. Maluchy chętnie poznają nowe rzeczy i od maleńkości są ciekawe otaczającego je świata. Dlatego warto inwestować w rozwój dziecka już od pierwszych lat i pokazywać mu różne możliwości. Pomóc w tym może przedszkole angielskie.

W jaki sposób dziecko najefektywniej przyswaja język?

Najbardziej sprawdzonym sposobem nauki jest osłuchanie się z językiem. Kiedy maluch słyszy język obcy może się z nim dobrze zapoznać i bardziej w niego zagłębić. Wszystko bowiem zaczyna się od najmłodszych lat i to wtedy można najwięcej zdziałać. Małe kroki i np. zamiana łatwych dla dziecka słów jak “mama” lub “tata” wyrazami w języku angielskim jest dla dziecka rozpoczęciem nowej przygody z językiem angielskim.

Nauka poprzez zabawę

Przywołane przykłady pokazują, że, osłuchanie się malucha z językiem będzie ważnym krokiem w nauce angielskiego. Należy jednak wykorzystywać sprawdzone sposoby przyswajania wiedzy. Jest kilka pomocnych metod, dzięki którym w łatwy i szybki sposób, są to np.:
włączanie bajek w języku angielskim – bajki to coś, co uwielbia większość dzieci, wykorzystajmy zatem ten czas po to, żeby chociażby osłuchać dziecko z językiem
piosenki w języku angielskim – to również dobra metoda oswajania naszych najmłodszych z angielskimi słówkami
gry i zabawy po angielsku, np w formie kolorowych kart czy plansz z obrazkami i nazwami po angielsku i po po polsku.

Przedszkole angielskie – dlaczego to dobry pomysł?

Duża część opiekunów zastanawia się nad wysłaniem malucha do przedszkola anglojęzycznego. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy sposób na to, żeby wprowadzić dziecko w świat języka obcego już od początku edukacji. Przedszkole angielskie to wyspecjalizowana kadra nauczycielska, która na co dzień pomaga najmłodszym poznawać coraz więcej słówek i prowadzi je, przez potencjalne trudności języka angielskiego. Tego typu placówka to jak najbardziej świenty pomysł.

Wybór anglojęzycznego przedszkola dla malucha

Kiedy już zdecydujemy się na to, aby nasze dziecko uczęszczało do przedszkola polsko – angielskiego warto znaleźć takie, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Żeby wybrać najlepszą ofertę, spośród wszystkich dostępnych aktualnie na rynku, na początku najlepiej będzie zobaczyć stronę internetową przedszkola i dowiedzieć się o sposobie jego funkcjonowania.