Kiedy warto postawić na drzwi ze szkła?

Szklane drzwi mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, na dodatek sprawią, że lokal będzie bardziej jasny, niż taki z drzwiami drewnianymi. Warto pomyśleć o szklanych drzwiach jeśli nasz pokój nie jest wielkich rozmiarów – wtedy również doskonale będą pasować lustra oraz meble w jasnych kolorach. Nieprzypadkowo szklane drzwi idealnie współgrają ze stylem skandynawskim. Na dodatek jeśli Twoje mieszkanie jest w stylu nowoczesnym albo industrialnym to szklane drzwi także mogą być doskonałą opcją.

Następne miejsce, do którego warto zamontować szklane drzwi to pokój, w którym nie ma okna. Dzięki takim drzwiom będzie wpadało o wiele więcej promieni słonecznych, dlatego że szkło nie blokuje ich przepływu. W związku z tym kuchnia lub spiżarnia, gdzie nie ma okna, będzie pomimo tego chociaż trochę oświetlona przez promienie słoneczne.

Czy szklane drzwi zawsze są nudne?

Jeżeli nie myślicie wcale o szklanych drzwiach ponieważ nie podoba Wam się wizja tego, że są one przezroczyste to może jednak warto ponownie pomyśleć nad tą opcją. Tego rodzaju drzwi tworzone są za pomocą kilku różnych gatunków szkła i oprócz tego standardowego znajdziemy u producentów szkło optiwhite, piaskowane, matowe, a nawet kolorowe. Jeżeli tylko wyszukacie sprawdzonego producenta – a taki na pewno jest w Warszawie (np. Vizjo-szkło – drzwi szklane) – to nasze drzwi będą eleganckie, stylowe i funkcjonalne. W dodatku szklane drzwi można bez problemu ozdabiać. Istnieje opcja aby nanieść na nie najróżniejsze wzory albo rysunki. Sprawi to, że nie dość, że drzwi będą wspaniale komponować się z wnętrzem, to jeszcze będą oryginalne. Poza montowaniem drzwi ze szkła dekoracyjnego możemy postawić na technikę fusingu szkła. Opiera się ona na stapianiu ze sobą przeróżnych rodzajów i kolorów szkła, wykonując przy tym niesamowicie dekoracyjne drzwi.

Na dodatek szkło umieszczone z pozostałymi surowcami, takimi jak drewno, kamień lub ceramika, wygląda niezwykle imponująco.

Dzrzwi ze szkła – jakie są ich plusy

Bez wątpienia największą zaletą szklanych drzwi jest to, że oferują optyczne powiększenie pokoju i dopuszczenie do niego więcej promieni słonecznych. Oprócz tego możliwość wykonania oryginalnych i niepowtarzalnych drzwi, oraz proste zgranie ich z resztą elementów w mieszkaniu.

Następną zaletą jest lekkość w sprzątaniu ich. Szklane drzwi są niezwykle sterylne i nie problemu żeby je bez ograniczenia czyścić i odkażać. 

Warto także wspomnieć, że drzwi szklane wcale nie muszą zajmować dużo przestrzeni gdyż bezproblemowo zamontujecie takie przesuwne. W konsekwencji mogą być wykorzystane również w niedużych mieszkaniach.

Można zauważyć, że szklane drzwi będą bardzo interesującym i funkcjonalnym dodatkiem do naszego mieszkania albo biura. Warto jednak zaangażować w to profesjonalnego producenta, który bezsprzecznie stworzy je za pomocą szkła hartowanego, tak aby były również pozbawione ryzyka. Na pewno odnajdziecie takiego w Warszawie.