Kiedy razem z nadejściem lata praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto rozważyć montaż klimatyzacji. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Pruszków czy Żyrardów. Wraz z coraz większym wzięciem na urządzenia klimatyzacyjne rozwinęło się dookoła tego tematu wiele mitów, które możesz przeczytać w sieci. Dziś rozprawimy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje zaczerpnięte od firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się , że nasze rachunki za prąd znacząco wzrosną, warto mieć na uwadze klasyfikację zużycia prądu. Najlepsze urządzenia chłodnicze uzyskały klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Skierniewicach wykorzystują o 30% mniej energii niż popularne urządzenia. Na rynku dostępne są też urządzenia z funkcją samoczynnego przełączania trybu pracy, dzięki czemu nie będziemy się martwić olbrzymimi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja poprawnie używana nie ma szkodliwego wpływu na nasze samopoczucie. Dodatkowo dostępne modele oferują technologię oczyszczania powietrza, za co w szczególności nam podziękują dzieci. Żeby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o regularnym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to zlecić to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się komfortowo, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Kilkanaście lat temu urządzenia klimatyzacyjne rzeczywiście były wyjątkowo hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele uległo zmianie. Producenci wyraźnie unowocześnili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które za sprawą konstrukcji wentylatora mogą pracować z głośnością mniejszą niż 19 dB. Informację o głośności pracy możemy również wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub zapytać fachowca.