W obecnych czasach towarzyszy nam niezmienny pęd. W obliczu zewsząd pojawiających się stymulantów, często zapominamy o duchowej strefie naszego życia. Coraz częściej nie mamy czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do potęgującego się stresu i może być przyczyną chorób psychicznych.

Naszym zadaniem jako ludzi jest odkrywanie miejsc, które mogą dać ukojenie i chociaż na moment zapomnieć o codziennych niepokojach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są przykładowo często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) percepcji? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich korzyści?

Jak działają czakramy ziemi?

Według tradycji czakry w ludzkim ciele pełnią funkcję centrów energetycznych. Wszelkie nasze ruchy czy myśli mają na nie wpływ. Człowiek ze zdrowymi czakrami, które umiejscowione są po linii kręgosłupa, charakteryzuje się zdrowiem.

Zakłócone czakry mogą być natomiast przyczyną chorób i złego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest by regularnie spoglądać w głąb swojej duszy i szukać tam spokoju.

Zaburzona energia może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez medytację czy odpowiednią dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii istnieją miejsca mocy w Indiach, które wyróżniają się intensywnym ładunkiem energetycznym. Określa się je mianem czakramów ziemi. Dają one szansę odzyskać siłę i nadać życiu korzystny kierunek.

Naturalne pole energetyczne, które prezentują miejsca mocy w Indiach mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całej ludzkości. Pozwalają one zachowywać balans. W ludzkim ciele czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco bardziej rozległe – można znaleźć aż 156 miejsc czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie szukać czakramów ziemi?

Czasem w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii trzeba przebyć długą drogę. Czakramy Ziemi są zróżnicowane geograficznie – miejsca mocy w Indiach czy w Polsce występują i chętni bez kłopotu je odkryją.

Przykładowo radiesteci mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z teorią miejsca mocy połączone są przebiegającą przez nie linią energetyczną.

Wizyta w takich miejscach wpływa pozytywnie na samopoczucie Pozwala też rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dowody świadczące o leczniczym wpływie, jaki niosą miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Znajdując się w takim miejscu warto poświęcić się medytacji. Zazwyczaj są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie jedności z nią może wejść na jeszcze wyższy poziom.

Odkryj swoją wewnętrzną siłę

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko wspomagają odkrywanie swojego ego. Jest to niezwykle ważne w zdominowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i zachować na powierzchni prawdziwe wartości.

Bez wątpienia odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam uzdrowić naszą czakrę. Dzięki takim działaniom możemy być bardziej wydajni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak wiedzieć, że odwrócenie tej sentencji również jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.