“Podróżować jest bosko” – śpiewała kiedyś Kora. W rzeczy samej bliższe i dalsze podróże mają swój urok i lubią je prawie wszyscy. Łączą się z różnymi przygodami i pozostawiają wspomnienia na całe życie. Żeby wzmocnić doznawane wrażenia, ludzie wybierają przyczepy campingowe w Gdańsku.

Życie w trasie bądź zdalna praca to coraz częstszy wybór wśród ludzi. Perturbacje ostatnich miesięcy skłoniły wiele osób do zredefiniowania swojego życia. Decydując się na wycieczkę po Europie czy kraju przyczepą campingową ludzie chcą tym samym zwolnić tempo i bardziej doświadczać życie(m).

Kamper czy przyczepa – na co warto postawić?

Przyczepy campingowe lub kampery zdobywają coraz więcej fanów. Jazda nimi jest komfortowa, a przy tym pojazdy te mają szereg korzystnych przymiotów.

Rośnie także liczba podmiotów wynajmujących przyczepy campingowe. Gdańsk, Wrocław, Kraków – w niemal całej Polsce rośnie zapotrzebowanie na tego typu pojazdy. Rynek reaguje – rośnie też podaż.

Przyczepy campingowe ze względu na swoją charakterystykę dają podróżnikom sporo niezależności. Duża mobilność ułatwia dostawanie się do nawet trudno dostępnych miejsc. Ponadto dzięki temu środkowi transportu nie jesteśmy uzależnieni od sztywnych godzin funkcjonowania komunikacji publicznej. Jedziemy tyle ile chcemy i zatrzymujemy się wtedy gdy tego potrzebujemy.

Co więcej przyczepy campingowe mogą być mieszkaniem na kółkach. Kuchnia, toaleta, łóżko – to tylko niektóre z elementów wnętrza przyczepy. Wiele ludzi przemierzając Europę jednocześnie pracuje z perspektywy wozu.

Przyczepy campingowe – jak zaplanować podróż?

Jadąc na wycieczkę przyczepą campingową trzeba się odpowiednio przygotować. Jest kilka kwestii, o których powinien pamiętać każdy ruszający w podróż.

Pierwszą rzeczą jest sam pojazd. Nie każdego stać na zakup przyczepy lub kampera. Całe szczęście istnieje sporo firm, które wypożyczają przyczepy campingowe. Gdańsk, dla przykładu, jest miastem, gdzie takich firm jest kilkanaście.

Podróż ma być bezpieczna. W związku z tym trzeba zadbać o ubezpieczenie podróżne. Obligatoryjnie trzeba też sprawdzić stan techniczny pojazdu. Wymagająca trasa wymaga, żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Logistyka podróży to kolejny punkt obowiązkowy przy organizacji wycieczki objazdowej. Powinniśmy zapoznać się z mapami i regułami panującymi w określonych krajach, tak, by nic nie mogło nas zaskoczyć. Warto też zadbać o ekwipunek – środki higieniczne, prowiant czy niezbędne narzędzia.

Zaplanuj odpoczynek

Przyczepa campingowa to super rozwiązanie dla podróżników, jednak nie wszędzie nią zaparkujemy. Warto sprawdzać gdzie można zaparkowania takiego pojazdu. W sieci jest całkiem sporo grup, gdzie podróżnicy dzielą się różnymi wskazówkami co do miejsc odpoczynku.

Istnieje też niemało pól kempingowych, gdzie za niewielką opłatą można trzymać przyczepy campingowe. Gdańsk wiedzie prym pod tym kątem w swoich okolicach. Jednakw sąsiednich miejscowościach również powstają nowe miejsca.
Pola kempingowe to też dostęp do elektryczności czy ciepłej wody, której czasem podróżnikom może brakować, kiedy żyją przyczepie campingowej. Warto mieć to na uwadze.