Schody to fundamentalne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość łatwego przemieszczania się między kondygnacjami. Ważna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, choć nie mniej ważny jest wygląd. Dziś przedstawimy ci bieżące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody doskonale wyglądały w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najbardziej popularnych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego mieszkania.

Minimalistyczne schody

Podczas gdy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których konstrukcja jest wyjątkowo uproszczona. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz pełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, aczkolwiek masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Modnym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do materiału wykończenia stopni do najbliższej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim rozmiarem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Przestrzeń pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Istotne będzie to przede wszystkim w najmniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy postawić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. By ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył oraz piasek nie dostawały się do powierzchni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest również zespolenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty przymocowanej wprost do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Rzecz jasna schody poza swoją główną funkcją są istotnym elementem każdego pomieszczenia. Przez wzgląd na swoją wielkość, jak i powiązanie dwóch przestrzeni, silnie zwracają na siebie uwagę. Schody są zatem ważnym elementem każdego wystroju i dlatego należałoby dłużej pomyśleć nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark