Panele winylowe to nowość na rynku w Polsce. Wiele osób może posiadać niedobre skojarzenia, gdy widzi nazwę panele winylowe. Najprawdopodobniej ma wówczas przed oczami panele z zeszłej epoki, które kojarzone były z słabym standardem wykończenia. Współczesne panele winylowe to jednak coś absolutnie innego. Gdańsk to miejsce, w którym to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj pokażemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i gdzie możesz je stosować.

Właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się zwykle z czterech warstw, z czego wierzchnia warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się powłoka z wydrukiem wzoru panelu – zwykle jest to naśladowanie drewna. W następnej kolejności jest rdzeń winylowy i warstwa stabilizacji. Ze względu na swoją wysoką odporność panele winylowe idealnie sprawdzą się w budynkach intensywnie eksploatowanych. Z reguły stosuje się je w bibliotekach, budynkach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak ogromną popularnością. Z uwagi na swoje świetne parametry i przystępną cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Pośród najważniejszych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Wybór wzorów

W tym momencie na rynku znajduje się tak wiele rodzajów podłóg winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza standardowymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy również takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Ciche użytkowanie

Parametry akustyczne paneli winylowych są wyjątkowo sprzyjające, panele wygłuszają pogłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Łatwy montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się przez system bezklejowy, a sam montaż trwa jedynie kilka godzin.

~~~~~~~~~~

Czy panele winylowe to odpowiedni wybór? Według nas stanowczo – tak. Sprawdź okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy ogólnie w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego domu.

Źródło: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/